Nazywam się Ela. Mój świat to zawsze wspierający mnie Jurek, niedawno narodzony Tomek oraz wierny pies Kaprys. Mam 30 coś lat (po trzydziestce przestałam liczyć), wyjechałam za granicę 7 czy 8 lat temu z zamiarem powrotu do Polski w bliżej nieokreslonej przyszłości. Okazało się jednak, że dobrze odnajduję się na emigracji i, ku rozpaczy rodziny, już nie myślę o powrocie. 
Blog powstał w roku 2015 jako pocztówka z wyprawy po Europie. Chciałam, aby moi bliscy (lekko zaniepokojeni pomysłem przemierzania Europy starym Volkswagenem) mieli podgląd gdzie aktualnie się znajdowaliśmy. Europejska przygoda okazała się strzałem w dziesiątkę, a ja nie potrafiłam oprzeć się pokusie prowadzenia własnego bloga. Pisać lubiłam od zawsze, czemu nie zaspokoić swego kaprysu w tej formie?
O czym możecie przeczytać na moim blogu? Znajdziecie kategorię „Wyprawy i wycieczki”, gdzie będę pisać o naszych eskapadach. Będzie o życiu za granicą, narazie nadaję z Danii, więc będzie „Życie w Danii”. Stworzyłam jeszcze jedną kategorię „Nie taka szara codzienność”, gdzie będę dzieliła się tym, co mi w duszy gra. Dla mnie całe życie jest podróżą, więc postanowiłam się nie ograniczać i pisać o tym, co w danym momencie przeżywam.
Zapraszam na Instagram, Facebooka oraz do lajkowania strony i artykułów (to naprawdę motywuje). Zachęcam do zostawiania komentarzy, jeśli z czymś się zgadzasz lub wręcz przeciwnie, jeśli coś Ci się nie podoba. Każdy ma prawo do swojego zdania i oto mamy miejscie, gdzie możemy się wypowiedzieć i nawiązać dialog.
Miłego czytania!